Gaviscon şurup (reflü ilacı) kullananların yorumları

Gaviscon şurup, mide reflüsü olanların ağrılarını ve sancılarını azaltmaya yardımcı bir mide asiti ilacıdır. Bu içeriğimizde gaviscon kullananlar, bu ilaç ile alakalı kullanıcı yorumları ve -varsa- şikayetleri paylaşıyorlar. Hamileler kullanabilir mi? sorusunun cevabı ise bu içeriğimizde.

gaviscon surup

Gaviscon şurup, reflüsü olanların mide yanmasını azaltması ya da engellemesi amacıyla kullandıkları bir ilaçtır. Bu ilaç reçeteli satıldığı için direkt gidip her hangi bir eczaneden alamazsınız. Mutlaka reçete edilmesi gerekiyor. 18 Ekim 2023 itibariyle gaviscon şurubun satış fiyatı 94.37 TL’dir.

Birçok kişi hamilelik reflüsü için kullanılıp kullanılmadığını merak ettiği için direkt bu soruya cevap vermek istiyorum. Evet. Bu ilaç hamileler tarafından kullanılabilir. Üretim amaçlarından biri de hamilelerde görülen mide yanmasını ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır.

Bunun dışında yemeklerden önce veya sonra kullanılmasında bir mahsur bulunmamaktadır. Eğer doktorunuz size özel bir kullanım şekli sunmuşsa, lütfen direktiflere uygun hareket ediniz.

Bu içerik bir “yorum” ve “görüş paylaşma” içeriği olduğundan dolayı sizler de sayfanın altında bulunan “kullanıcı yorumları” bölümünden, bu ilaç ile alakalı görüşlerinizi paylaşarak katkıda bulunabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir