Jigolo sitesi kısa mesaj şikayetleri artıyor

Bugün telefonunuza jigolositesi.com.tr sitesinden mesaj geldiyse dikkate almayan. İnsanlar jigolo sitesinden gelen mesaj ile alakalı şikayetleri paylaşmış ve böyle bir siteye üye olmadıklarını söylüyorlar. Sizin de başınıza geldi mi?

jigolositesicomtr spam mesaj sikayetleri

Bugün yüzlerce insan jigolositesi başlığıyla birçok SMS aldı. Öncelikle bu tarz kısa mesajlar spam mesajlar olup, sizi kandırmaya, dolandırmaya yönelik mesajlardır. Hiç bakmadan, mesajda yer alan bağlantılara tıklamadan silip geçin.

Ayrıca birçok site bu tarz mesajları sitelerin reklamlarını yapmak için kullanıyor. Mesela bahse konu olan mesajda yer alan jigolositesi (.com.tr) alan adına sahip olup, insanların bu sitey farklı IP adreslerinden girerek, doğal bir şekilde trafik çekme amaçlanmaktadır.

Onlarda biliyor sizin böyle bir borcunuzun olmadığını. Onlarda biliyor insanların panikleyip bu siteye girmeye çalışacağını ve açılacak olan sitede dolaşıp, onların istediği şekilde hareket edeceğini. O nedenle bu şekilde mesajlar göndererek sizi korkutmaya, panikletmeye çalışıyorlar.

Maalesef Türkiye’de birçok kişinin bilgisi farklı firmalardan ya satın alınıyor ya da çalınıyor. Bu şekilde buluyorlar sizleri. Sizin de başınıza bu şekilde bir mesaj geldiyse siz de bunu engelleyip, SPAM olarak bildirebilirsiniz.

Ayrıca bu ve benzeri mesajlar size gelmişse, lütfen aşağıdaki yorum bölümünden hangi tarzda bir mesaj geldiğini paylaşarak, diğer insanları uyarınız. Saygılarımızla.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir